Mis on IP65 ja IP44 vahe? Kumba valida?

IP (inglise keeles Ingress Protection) on standard, mis määrab kindlaks elektriseadme korpuse kaitse taseme tolmu ja vee eest. IP-numbrid koosnevad kahest numbrist, kus esimene number näitab tolmu ja mustuse kaitset ning teine number näitab vee ja niiskuse kaitset.

IP65 ja IP44 on kaks erinevat IP-taseme standardit ja nende kahe vahel on oluline erinevus veekindluse osas. IP65 tähendab, et seade on täielikult kaitstud tolmu ja veega, kui sellele avaldatakse surve all (nt veejuga). IP65 on kõrgem veekindluse tase kui IP44.

IP44 tähendab, et seade on kaitstud piisavalt tolmu ja pritsiva veega eest, kuid see ei ole täielikult veekindel. Seadme kasutamine vihmase ilmaga võib põhjustada seadme kahjustusi, kuna see ei ole piisavalt kaitstud veekogumise eest.

Seega, kui otsite välisvalgustust või muid elektroonilisi seadmeid, mida kasutatakse välitingimustes, on soovitatav valida IP65 tase, kuna see tagab seadme täieliku kaitse nii tolmu kui ka vee eest. Kuid kui kasutate seadet siseruumides või ainult piiskade kaitseks välitingimustes, siis võib IP44 tase olla piisav.

Joulutuled.ee lehelt leiate IP65 tooteid kategooriates Professionaalsed IP65 Jõulutuled ning Professionaalsed lambiketid. 

Professionaalsed Jõulutuled ja Professionaalsed lambiketid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga